KS "ZATOKA" PUCK sezon 2013

Nasz klub położony jest w paśmie nadmorskim jednego z najlepszych akwenów w środkowo-wschodniej Europie. Doskonałe warunki wietrzne, ciepła woda Zatoki Puckiej, bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego tym obdarzyła nas natura. Z tych powodów Zatoka Pucka jest wymarzonym miejscem do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu, kitesurfingu, nurkowania, wędkowania czy innych sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu.

 

Obiekty naszego klubu umiejscowione są w najpiękniejszym i najdogodniejszym do tych celów miejscu w Pucku: 50 metrów od strzeżonej piaszczystej plaży, 60 metrów od basenu jachtowego, 50 metrów od kompleksu sportowego (sala gimnastyczna, kręgielnia, siłownia, boisko do piłki nożnej, stadion lekkoatletyczny) i prawie w centrum miasta. Bliskość profesjonalnych boisk, stadionu lekkoatletycznego, czy pełnowymiarowej hali sportowej pozwoli trenerom klubów sportowych bardzo dobrze zrealizować plan szkoleniowy czy to drużyn siatkarskich, koszykarskich, piłki nożnej czy innych dyscyplin, a uroki puckiej plaży pomogą zrelaksować się po trudach treningów.

 

Statutowym celem Klubu jest propagowanie i uprawianie żeglarstwa sportowego oraz turystycznego. W chwili obecnej klub zrzesza przeszło 100 osób, w tym około 60 zawodników, trenujących w sekcji: żeglarskiej, windsurfingowej i kręglarskiej. Ta pierwsza odnosi największe sukcesy. Na początku dzieci uczą się w szkółce żeglarskiej, potem najlepsi trenują w szkółce regatowej ścigając się na różnych klasach regatowych: optimist, laser, 420. Są to młodzi, obiecujący zawodnicy, którzy odnoszą sukcesy w kraju i zagranicą.

 

 

Chlubą klubu to 12 metrowy pełnomorski jacht o nazwie „Dar Pucka”. Został zbudowany specjalnie by zapewnić niezapomniane wrażenia: szybką żeglugę, wygodne mieszkanie. Świetnie sprawdza się w ciężkich warunkach. Jacht szczególnie polecamy amatorom prawdziwego żeglarstwa, ludziom, którzy pragną poczuć namiastkę oceanicznej żeglugi. Natomiast zatokowy jacht ”Syriusz” to jednostka turystyczno-regatowa. Z kolei dwunastoosobowe motorówki morskie doskonale nadają się na wyprawy dla wędkarzy, wycieczki po Zatoce dla turystów. Na młodych żeglarzy czekają żaglówek typu „Omega”, natomiast zawodnicy klubu mają do dyspozycji flotę regatową klasy: optimist, laser, 420,470, zoom8. Umożliwiamy czarter wszystkich jednostek poza flotą regatową na jedno lub kilkudniowych rejsy i wyprawy. Poszukującym przygód nurkom Zatoka Pucka zapewnia atrakcje w postaci wraków statków znajdujących się w jej wodach.

W maju i w czerwcu zapraszamy do nas szczególnie wędkarzy na wspaniałe i niepowtarzalne „BELONADY” czyli połowy fluoroscencyjnej ryby – belony. Turystów, sportowców i wszystkich amatorów żeglarskiej atmosfery zapraszamy przez cały rok. Klub Sportowy : K.S. ZATOKA PUCK ul. Lipowa 3a Puck 84-100 NIP 587-125-84-19 KRS 0000122058 tel/fax: 58 6732047 tel: 58 6732913 email: klub@zatokapuck.pl NR konta Bank Spółdzielczy Krokowa : 63 8349 0002 0000 0680 2000 0010 Od 2004 roku klub jest organizacją pożytku publicznego.