Wędkowanie, żeglarstwo czy nurkowanie – to tylko kilka z możliwości, które oferuje wszystkim fanom aktywnego wypoczynku Zatoka Pucka. Klub sportowy umiejscowiony na jej wybrzeżu może do woli korzystać z wszelkich udogodnień zapewnionych przez naturę. Swoją ofertę kieruje jednak nie tylko do amatorów sportów wodny, ale do wszystkich, którzy cenią sobie wysiłek fizyczny.

Nie tylko sprzyjające okoliczności przyrody

Umiejscowienie puckiego klubu to z pewnością jedna z jego największych zalet. Zatoka Pucka uchodzi za jeden z najlepszych akwenów w Europie środkowo – wschodniej do uprawiania takich sportów jak choćby windsurfing czy kitesurfing. Sportowcy docenią na pewno świetne warunki wietrzne, a i sprzyjająca temperatura wody będzie miłym zaskoczeniem. KS “Zatoka” Puck zyskuje jednak nie tylko dzięki okolicznościom przyrody, ale świetnemu zapleczu rekreacyjno-sportowemu. W niedalekiej odległości od obiektów klubu znajduje się nowoczesny kompleks sportowy, na który składa się sala gimnastyczna, siłownia, boisko do piłki nożnej, stadion lekkoatletyczny oraz kręgielnia. Dzięki temu z infrastruktury mogą korzystać przedstawiciele przeróżnych dyscyplin sportu. Swoje programy treningowe będą mogły realizować tu zarówno drużny koszykarskie, siatkarskie, jak i lekkoatletyczne. Bliskość puckiej plaży będzie dodatkowym atutem w organizacji czasu wolnego dla zawodników.

Przede wszystkim żeglarstwo

Klub swoja działalność koncentruje na propagowaniu żeglarstwa zarówno sportowego, jak i turystycznego. Sekcja żeglarska jest też tą, która odnosi w klubie największe sukcesy. Pierwszym etapem szkolenia zawodników są zajęcia w szkółce żeglarskiej, później przychodzi czas na szkółkę regatową, ale jest to już poziom przeznaczony wyłącznie dla najlepszych. Sportowcy związani z klubem KS “Zatoka” Puck biorą udział w zawodach w kraju oraz zagranicą, a na ich koncie nie brakuje sukcesów. Sportowcy ścigają się w różnych klasach regatowych: optimist, laser oraz 420. Obecnie organizacja zrzesza ponad 100 osób, głównie w sekcji żeglarskiej, windsurfingowej i kręglarskiej.

Dla poszukiwaczy niezapomnianych wrażeń

KS “Zatoka” Puck w swojej ofercie ma wyjątkową jednostkę pływającą, która w zamyśle powstała, aby dostarczać niezapomnianych wrażeń. Pełnomorski jacht “Dar Pucka” to idealna okazja dla wszystkich tych, którym marzy się oceaniczny rejs z prawdziwego zdarzenia. Jach został zbudowany w ten sposób, aby można było uprawiać nim szybką żeglugę w komfortowych warunkach. Dla szukających nieco mnie ekstremalnych zdarzeń polecany jest jacht “Syriusz”, którego głównym przeznaczeniem jest żeglarstwo typowo turystyczne. Klub oferuje także motorówki, idealne do wędkarskich wypraw, oraz żaglówki “Omega”. Fani podwodnych przygód w ofercie KS “Zatoka” Puck również znajdą coś dla siebie. Zainteresuje ich na pewno możliwość nurkowania do wraku statku, który znajduje się na dnie zatoki. Sezon wędkarski w maju i czerwcu kusi przede wszystkim organizacją połowów fluoroscencyjnej ryby – belony. Pozostałe atrakcje klub organizuje przez cały rok.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz